Християнче
| |
Християнче се наричам и навсякъде мълвя, Господи, че Те обичам, в тоя век на суета!
Знам, че златното Ти семе търси детския копнеж – на такива като мене Твойто царство ще дадеш.
Братска обич ще обхване всички хора по света, ако всеки рано стане малък гълъб на мира... |
Епископ Нестор, 1946г., сп.”Християнка”